Ozónoterapia

Aplikácia medicínskeho ozónu prebieha pod kompletnou kontrolou moderného MSCT prístroj firmy SIEMENS, SOMATO Go.Up. Personálne je pracovisko vybavené skúsenými zdravotníckymi pracovníkmi v tomto odbore.

Ozónoterapia

Aplikácia medicínskeho ozónu k medzistavcovej platničke pod CT kontrolou.

Ošterenie sa prevádza ambulantou formou. Pacient po aplikácii ostáva na sledovanie na dennom neurologickom stacionári v dĺžke trvania cca do 2 hodín. Táto metóda sa môže opakovať (cca po mesiaci až 6-tich týždňoch). Ozón sa vyznačuje svojim analgetickým, protizápalovým účinkom, pôsobí proti opuchu, zlepšuje prekrvenie tkanív a zlepšuje ich regeneračnú schopnosť. Toto ošetrenie skracuje dobu práceneschopnosti, urýchľuje návrat pacienta do práce a eliminuje operačné riešenie poškodenej medzistiavcovej platničky.

Ozónoterapia s kolagénom

Aplikácia medicínskeho ozónu v kombinácii s kolagénom k medzistavcovej platničke pod CT kontrolou.

Ide o kombinovanú aplikáciu ozónu spolu s kolagénom, čím sa dosiahne efektívnejší výsledok ako pri ozónoterapii. Prevádza sa za rovnakých podmienok ako ozónoterapia iba sa k ozónu ešte aplikuje kolagén špeciálne upravený pre aplikáciu na krčnú, hrudnú a driekovú chrbticu. Kolagén je bielkovina, ktorá je súčasťou medzistavcovej platničky. Touto dvojkombináciou sa dosiahne regenerácia a zlepšenie funkcie kolagénových vlákien, a zmenšenie objemu medzistavcovej platničky.

Podanie vlastnej krvnej plazmy v kombinácii s ozónom a kolagénom

Podanie vlastnej krvnej plazmy v kombinácii medicínskeho ozónu s kolagénom k medzistavcovej platničke pod CT kontrolou.

Podáva sa najmä pri osteoartróze (nezápalové ochorenie kĺbov a chrbtice) okolo platničiek, pri degeneratívnom ochorení medzistavcových platničiek a degeneratívnych zmenách chrupaviek medzi stavcami. K ošetreniu sa okrem ozónu a kolagénu pridáva aj vlastná plazma, u ktorej sa využíva protizápalový a regeneračný účinok rastových faktorov a aktivovaných krvných doštičiek, ktorých sa jej počet špeciálnou úpravou znásobí.

Spôsob objednávania

  • objednávať na Ozónoterapiu sa môžete telefonicky ( SMS), osobne, objednávkovým formulárom alebo prípadne mailom na:  ozonoterapia@kkmed.sk

Príprava na vyšetrenie a jeho priebeh

Lieky ktoré pacient užíva trvalo si môže pred ozónom užiť. 1,5 hodiny pred zákrokom je potrebné byť nalačno, príjem tekutín nie je obmedzený.

Zákrok prebieha v ľahu pacienta na bruchu, ozón sa aplikuje injekčne, miesto vpichu sa ošetruje lokálnym anestikom. Celý proces sa zaznamenáva na monitore CT zariadenia. Zobrazovacia technika umožňuje presnú identifikáciu problemového miesta a kontrolu samotného výkonu, ktorý trvá cca 15 – 20 minút. Po aplikácii je pacient sledovaný na neurologickom stacionári. Pacientovi sa po zákroku odporúča kľudový režim. Je vhodné, aby ho sprevádzala spievodná osoba, nemal by šoferovať ani cestovať MHD.

Špecialna príprava nie je potrebná.

Objednajte sa na CT vyšetrenie ihneď